STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – BEZPODSTAWNE OSKARŻENIE. ROZWAŻANIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina – Bezpodstawne oskarżenie. Rozważanie na X Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Czujemy pewien dyskomfort, gdy po zrobieniu czegoś dobrego, poświęconym czasie dla drugiego człowieka czy załatwieniu jakieś sprawy dla innych, nie usłyszymy słowa: „Dziękuję”. Natomiast boli bardzo, gdy zamiast wdzięczności, pojawia się zazdrość i wroga reakcja lub nieprawdziwe oskarżenia.

Jezus dziś spotyka się z takim właśnie hejtem. Po uzdrowieniu opętanego uczeni w Piśmie, chcąc obniżyć wiarygodność Jezusa, rzucają oskarżenia najcięższego kalibru.

Także rodzina Jezusa zbyt pochopnie wyciąga wnioski z jego zachowania i z tego, co o Nim słyszą. Jego gorliwość też nie uszła uwadze obserwatorom Mistrza, bo w obieg poszła plotka, że Jezus odszedł od zmysłów.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE