STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: BÓG, BLIŹNI I JA. ROZWAŻANIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Bóg, bliźni i ja. Rozważanie na XXX Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Czy miłość można nakazać? Czy miłości można żądać? Od momentu, gdy Bóg postanowił stworzyć człowieka z miłości i dla miłości, wydaje się, że naturalną odpowiedzią na bezgraniczną miłość Boga jest miłość człowieka.

Dziś w Ewangelii słyszymy, wydawać by się mogło, proste pytanie: które przykazanie w prawie jest największe? Zważywszy jednak, że tych przykazań było ponad 600, odpowiedź wcale nie musi być jednoznaczna.

Przykazanie miłości Boga całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem jest zaczerpnięte z Księgi Powtórzonego Prawa. Nowością w odpowiedzi Jezusa jest połączenie tego przykazania z przykazaniem miłości bliźniego jak siebie samego, zaczerpniętego z Księgi Kapłańskiej.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska