STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: BYŁEŚ WIERNY. ROZWAŻANIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Byłeś wierny. Rozważanie na XXXIII Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów. Od 2020 r. prowadzi ją ks. Robert Młynarczyk, prefekt i prokurator Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. W 2021 r. dołączył do niego ks. Marek Suder, ojciec duchowny seminarium. Dzisiejsze rozważanie jest ostatni, przygotowanym przez ks. Roberta, któremu chcemy podziękować za jego trud, poświęcenie i zaangażowanie, które sprawiały, że w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanale YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej czekał na Was nowy odcinek Dobrej Nowiny. Do usłyszenia!

Dary, zdolności, talenty – to pewna łaska, ale i zadanie do wykonania. Mamy je rozwijać, pomnażać i nie możemy ich zakopać. Zadanie tym trudniejsze, im dłużej trwa i im więcej ktoś otrzymał, ale możliwe do wykonania, a jego rozliczenie rekompensuje włożony trud i wysiłek.

Pierwszych dwóch nie traciło czasu, od razu podjęli się zleconego im zadania w imię zasady, co masz zrobić jutro, zrób dziś. Ich też charakteryzuje odwaga, są kreatywni, mają pomysł na życie. Natomiast posiadacz jednego talentu, bojąc się ryzyka, zamiast przekazać pieniądze do banku, ukrył je w ziemi. Strach, który paraliżuje człowieka. Chęć, aby dobrze wypaść, ale przy tym się nie natrudzić. Obawa, aby wyjść ze swojej strefy komfortu.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska