STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: CHLEB Z NIEBA. ROZWAŻANIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Chleb z nieba. Rozważanie na XIX Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Osobę kochaną chcielibyśmy obdarować najwspanialszym prezentem i nie chodzi tu o wartość materialną. Czasami wystarczy poświęcony czas, życzliwy uśmiech, albo gest, w który się zaangażujemy, aby pokazać, że nam zależy. Może to być zgoda na aktywność, której nie lubimy, wstanie wcześnie rano, gdy lubimy spać, zrezygnowanie z wyjazdu, aby pobyć z chorym lub starszym. A co chce nam dać dziś kochający każdego człowieka Jezus?

Wiara w Jezusa jako chleb zstępujący z nieba daje życie wieczne. To całkiem nowa perspektywa. Manna, która również była nazwana chlebem z nieba, zaspokajała tylko głód doczesny. Nikt do tej pory nie mógł sobie nawet wyobrazić, że będzie już tu na ziemi karmić się pokarmem wieczności.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska