STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – CO MAM CZYNIĆ? ROZWAŻANIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina – Co mam czynić? Rozważanie na XXVIII Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Przez podważanie autorytetów: rodziców, nauczycieli, lekarzy czy kapłanów coraz rzadziej szukamy osób, które mogłyby nas poprowadzić przez życie, których wskazówki i rady byłyby przez nas szanowane i realizowane. Zwłaszcza ludziom młodym wydaje się, że wszystko już wiedzą i to najlepiej ze wszystkich. Nie szukają mistrzów, ale kumpli i to najlepiej takich, którzy by myśleli i działali tak jak oni.

Dziś, gdy słyszymy, że Kościół powinien dostosować się do panujących warunków, że powinien być mniej wymagający, nie przypominać o grzechu i na więcej pozwalać, trzeba wrócić do postawy bogatego młodzieńca, którego dialog z Jezusem słyszymy w Ewangelii.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska