STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: CZEGO SZUKASZ? ROZWAŻANIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Czego szukasz? Rozważanie na II Niedzielę Zwykłą, rok B

„Dobra nowina” to cykl internetowych rozważań Pisma Świętego, w których trakcie ks. Artur Czepiel i ks. Mieszko Ćwiertnia przybliżają Słowo Boże kierowane do nas w niedziele oraz inne ważne uroczystości i święta roku liturgicznego. Premierowe odcinki co sobotę o 17.07, a w przypadku świąt ruchomych, każdego popołudnia w wigilię o tej samej porze.

Każdy z nas czegoś szuka. Każdy za czymś podąża. Niestety, często szukamy tego tylko, co ulotne i przemijające, co kruche i nietrwałe. Bo szczęście doczesne dzisiaj jest, ale jutro już może go nie być…. Bo pieniądze dzisiaj mamy, jutro jednak możemy je stracić. Bo zdrowie, którego przy rozmaitych okazjach lubimy sobie życzy, jest bardzo nietrwałe. Dzisiaj się nim cieszymy, jutro możemy być go pozbawieni…..

Czego więc tak naprawdę powinniśmy szukać? Ewangelista Jan ukazuje nam dwóch uczniów Jana Chrzciciela. Gdy tylko usłyszeli, że Jezus jest Barankiem Bożym zaraz poszli za Nim. Bez ociągania się i bez wahania. Sam Jezus spytał: czego szukacie? Tak, Oni szukali Mesjasza. Oni szukali Jezusa. I bardzo dobrze wybrali.

Wszystko to, co nas otacza kiedyś przeminie, zostanie tylko Jezus…. Takie słowo winni pisać na klepsydrach i na nagrobkach. Tego nas uczą dwaj uczniowie Jana z dzisiejszej Ewangelii. Twoje życie ma sens tylko wtedy, gdy jest poszukiwaniem Jezusa. Nasze życie tylko wtedy ma wartość, gdy próbujemy Go odnajdywać: w trudzie codziennej modlitwy porannej i wieczornej, w tajemnicy Eucharystii, w której On prawdziwy staje pośród nas, w konfesjonale, gdy kolejny raz odpuszcza nam grzechy…. Uczniowie Jana szukali Jezusa. I znaleźli Go. Dziś i my chcemy Go szukać w naszej codzienności.

Ks. Artur Czepiel | Archidiecezja Krakowska