STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: „CZEKAM NA CIEBIE” – SZCZEROŚĆ CZY KURTUAZJA? ROZWAŻANIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: „Czekam na Ciebie” – szczerość czy kurtuazja? Rozważanie na XXXIII Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Powoli kończy się Rok Liturgiczny i jak co roku jego końcówka zdominowana jest tematycznie myślami o końcu czasów, tematem powtórnego przyjścia Jezusa. Nie jest to oczywiście temat jakoś wybitnie właściwy końcowi roku. Wręcz przeciwnie! To temat cały czas obecny w liturgii, można nawet powiedzieć, że to wiodący temat w historii Kościoła. Przecież, jeśli tak dobrze pomyśleć i przeanalizować, to na co czekają dziś wszyscy chrześcijanie? No właśnie na powtórne przyjście Mesjasza!

Tak jak Żydzi z tęsknotą wyczekiwali przyjścia ich Mesjasza i niestety w większości przegapili ten moment, tak my dziś czynimy to samo. Przecież w naszych modlitwach, odmawiając „Ojcze nasz”, kilka razy na dzień prosimy „przyjdź Królestwo Twoje”, co można interpretować jako wołanie, by Chrystus powrócił do nas w końcu jako Król i Pan świata, by zapanował na ziemi!

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska