STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: CZY MIŁUJESZ MNIE BARDZIEJ?ROZWAŻANIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, ROK C

Dobra Nowina: Czy miłujesz mnie bardziej?Rozważanie na III Niedzielę Wielkanocną, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Długa i treściwa jest Ewangelia na dzisiejszą niedzielę… Chciałbym się jednak zatrzymać na jednym zdaniu, na tym pytaniu jakie Jezus skierował do Piotra: „Szymonie, synu Jana, czy miłujesz mnie więcej aniżeli ci?”.
Czy Jezusowi chodziło tylko o to, by Piotr kochał Go bardziej niż inni Apostołowie? Nie sądzę… Przecież On chce, by każdy człowiek kochał Go jak najbardziej potrafi. O co więc chodzi? Chodzi o to, by w tej miłości ciągle „przekraczać siebie”. To słowo „ci”, „tamci” znaczy nie tyle pozostałych Apostołów, lecz tą dzisiejszą moją naturę, tego „mnie tu i teraz”. Mam kochać Jezusa bardziej dziś niż wczoraj, bardziej jutro, niż dziś. „Ci” to są uczniowie Jezusa tu i teraz, ci na chwilę obecną, ci co w tej chwili są przy Nim. W tym gronie także ja. A „bardziej niż ci” tzn. że muszę wychodzić w miłości poza to „teraz”.

ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska