STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: CZY NAPRAWDĘ NIE MA NIC ZA DARMO? ROZWAŻANIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Czy naprawdę nie ma nic za darmo? Rozważanie na XXX Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

„Proszę księdza, nie ma nic za darmo… Taki jest świat! Takie jest życie. Za wszystko trzeba w życiu zapłacić”. Takie słowa słyszę często od ludzi. Mówię wtedy: to nie prawda. Jest coś za darmo. Zbawienie! Zbawienie jest za darmo! Nie trzeba za nie płacić. Albo jeszcze dosadniej: niebo! Niebo jest za darmo! Nie trzeba nijak za nie płacić i to dla wielu jest szokiem. Naprawdę! Są chrześcijanie, dla których ta wiadomość jest szokiem. „Jak to, jak za darmo? A dobre uczynki, o których nas księża uczyli na religii, a przestrzeganie przykazań? Czy to nie jest zapłata albo waluta, którą trzeba posiąść, by dostać się do nieba?”.

I tu niespodzianka: no nie… Za to nie kupisz u Boga nieba. Choćbyś nie wiem, jak się natrudził. Właśnie taką postawę prezentuje faryzeusz z dzisiejszej Ewangelii.

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska