STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: INFORMACJA ZWROTNA. ROZWAŻANIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Informacja zwrotna. Rozważanie na XII Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

W świecie nastawionym na jak najlepsze efekty, trzeba często mierzyć jakość produktów i wydolność pracowników. Ważne jest także, aby badać opinie na różny temat, dlatego często jesteśmy proszeni o ocenę pewnych osób, produktów, czy miejsc. Głos ten wielu bierze pod uwagę. Jeśli opinie są prawdziwe, rzeczywiście pomaga to dokonaniu dobrego wyboru z szerokiej oferty, którą jesteśmy zasypywani.

Jezus chce uzyskać od swoich uczniów informację zwrotną. Pyta: za kogo uważają mnie tłumy? I chociaż wie, co robić, to jednak chce zweryfikować swoje dotychczasowe dokonania. Apostołowie szybko udzielają odpowiedzi. Ludzie widzą w Jezusie jednego z Bożych posłańców, charakteryzującego się surowym życiem, odwagą w mówieniu prawdy, dokonującego wielkich dzieł w imieniu Boga. Nie dostrzegają jednak tej całkowitej nowości, którą przynosi Jezus na świat. Dlatego drugie pytanie jest adresowane do nich osobiście.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska