STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: IŚĆ W GÓRĘ. ROZWAŻANIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Iść w górę. Rozważanie na XXXI Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Zacheusz. Na pierwszy rzut oka człowiek, który ma pozycję, jest przełożonym celników. Człowiek, który ma pieniądze i człowiek, któremu nie warto podpadać, lepiej mieć go po swojej stronie. Wydawać by się mogło, że taka osoba nikogo nie potrzebuje, a jednak? Gdy dowiaduje się że Jezus jest w mieście koniecznie chce go zobaczyć.

Zanim to nastąpi, poborca musi przezwyciężyć pewne trudności. Był niskiego wzrostu, co mogło w nim rodzic pewne kompleksy, dlatego postanawia wspiąć się na drzewo. I tu kolejna przeszkoda – wstyd, że zostanie rozpoznany, że zostanie wyśmiany.

I my dzisiaj musimy chcieć zobaczyć Jezusa. Umieć oderwać się od codzienności, do różnych ważnych i mniej ważnych spraw i wyjść wyżej, aby popatrzeć z innej perspektywy. Musimy znaleźć swoją sykomorę.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska