STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: KAMIENNE TABLICE I PIASEK. ROZWAŻANIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, ROK C

Dobra Nowina: Kamienne tablice i piasek. Rozważanie na V Niedzielę Wielkiego Postu, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Przyszedł na ten świat nie po to, by przynosić nowe przepisy, ale po to by przemienić ludzkie serca tak, by były zdolne przyjąć Boże Prawo bez oporu jak przyjęły je kamienne tablice, lecz miękko – jak piasek.

Jak to czynił? Przez pokazanie, że On jest miłosierdziem! Jego dobroć, jaką ofiaruje człowiekowi ma przemienić serce tego człowieka tak, by Prawo go nie raniło, nie czyniło mu szkody. Czy Jezus odniósł sukces? W stosunku do jednych – tak. Owa jawnogrzesznica z dzisiejszej Ewangelii, jej serce zostało rozbrojone, rozmiękczone, przemienione w skutek otrzymanego przebaczenia. Niestety, serca uczonych w Piśmie i faryzeuszy pozostały nadal uwięzione w kamiennych okowach.

Pytanie jest dziś takie: jakie jest moje serce? Czy jest twardą kamienną tablicą, czy miękkim piaskiem, żyjącą tkanką?

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska