STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: KIJ W MROWISKO. ROZWAŻANIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Kij w mrowisko. Rozważanie na XX Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Dzisiejszy fragment Ewangelii trochę rozbija nasze myślenie o Jezusie. Z jednej strony słyszymy Jego słowa: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam”, a dziś, gdy jeszcze wciąż trwa wojna w Ukrainie i przekonujemy się, ile spustoszenia przynosi, słyszymy, że Jezus nie przyszedł dać ziemi pokój, ale rozłam. Zatrzymajmy się dzisiaj przy temacie pokoju, zwłaszcza, że ten rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Jezus chce każdemu dać pokój prawdziwy, którego żadne ziemskie rozłamy ani wojny nie zdołają zmącić, ale niestety wciąż tak wielu, myśląc egoistycznie lub zbyt obawiając się wszystkiego, zamyka sobie drogę do tej przestrzeni Bożego działania w naszym życiu.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska