STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #DOBRA NOWINA – KIM JESTEŚ? ROZWAŻANIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU ROKU B.

#Dobra Nowina – Kim jesteś? Rozważanie na III Niedzielę Adwentu roku B.

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Kim jesteś? Odpowiedź pozwala na określenie swojej tożsamości i równocześnie wymaga konkretnych zachowań, które jej dowodzą.

Izraelici oczekiwali na Mesjasza. Gdy obserwowali zachowanie Jana Chrzciciela, zastanawiali się, czy to czasem nie on jest tym wyczekiwanym. Dlatego właśnie syn Zachariasza na zadane mu pytanie: „Kto ty jesteś?” odpowiada, rozwiewając wszelkie wątpliwości: „Ja nie jestem Mesjaszem”.

Przygotowując się do przedświątecznej spowiedzi rozpocznij swój rachunek sumienia od tego zasadniczego pytania: Kim jesteś? Analizując swoje życie sprawdź, które sytuacje świadczą o twojej odpowiedzi.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska