STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: KRÓL I KRÓLOWA. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, ROK C

Dobra Nowina: Król i Królowa. Rozważanie na Uroczystość NMP Królowej Polski, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!„Czy ty jesteś królem żydowskim?” – zapytał Piłat Jezusa podczas przesłuchania. Jezus, odpowiadając uświadomił rozmówcy, że Jego królestwo nie jest z tego świata.

W modlitwie „Ojcze nasz” prosimy każdego dnia: „Przyjdź królestwo Twoje”, ale czy rzeczywiście jesteśmy gotowi na jego osiągnięcie?

Wpatrujemy się dziś w Maryję, którą tytułujemy Królową Polski. Ona całe swoje życie poświęciła, aby w pełni zrozumieć, co to znaczy królować w niebie.

Jezus w godzinie swojej śmierci oddaje Maryi swojego umiłowanego ucznia. Każdy z nas został oddany Maryi, bo każdy jest umiłowanym uczniem Jezusa. Szukajmy zatem tej bliskości z naszą Matką, a patrząc na nią uczmy się pokory i zdobywajmy ducha służby.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

ZOBACZ TAKŻE