STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: LUDZKIE OBAWY I BOŻY POKÓJ. ROZWAŻANIE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, ROK C 

Dobra Nowina: Ludzkie obawy i Boży pokój. Rozważanie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Rok C 

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus! Gdy wchodzimy w przestrzeń, która jest dla nas zagadką, której nie rozumiemy, często zastanawiamy się jak i dlaczego. I przy pierwszej możliwej okazji chcemy znać odpowiedź na nurtujące nas pytania.

Jezus jest bardzo oszczędny w słowa. Wchodzi do przelęknionych uczniów ze swoim pokojem. Tego najbardziej potrzebowali. I pewności, że to jest Pan, dlatego pokazuje im ręce i bok. Obecność, pokrzepiające słowo i doświadczenie zmysłowe powoduje w nich radość.

Mistrz nie opowiada jak to wszystko się dokonało, nie podsyca ich ciekawości. Wie, że potrzebują siły do zadania, które im poleca, dlatego przyzywa obecności Ducha Świętego. Jezus przychodzi z nową mocą i tę moc udziela swoim następcom.

ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

 

ZOBACZ TAKŻE