STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: MARZENIE SZATANA A MARZENIE JEZUSA. ROZWAŻANIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, ROK A

Dobra Nowina: Marzenie szatana a marzenie Jezusa. Rozważanie na I Niedzielę Wielkiego Postu, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Jesteśmy obserwatorami niecodziennego spotkania. Jezus po czasie odosobnienia i przygotowania się do swojej publicznej działalności, zostaje poddany konfrontacji ze swoim największym przeciwnikiem. Przystępuje on do Jezusa i zadaje pytania. Pierwsze dotyczy przemiany kamieni w chleb, czyli dokonania tego, czego nie potrafi żaden człowiek. Drugie to sprawdzenie, czy rzeczywiście jest kimś bliskim dla Boga. Trzecia pokusa dotyczy spojrzenia na Syna Bożego jako władcy, któremu podporządkowane jest całe stworzenie.

Pokusa jest równocześnie próbą, pewnym sprawdzianem, który pozwala nam zobaczyć, na jakim poziomie jesteśmy, co już udało się wypracować, a gdzie jeszcze potrzebuję umocnienia. Podejmując wielkopostne postanowienia, jesteśmy jeszcze mocniej wystawieni na próbę. Dlatego, aby wytrwać, aby właściwie przeżyć to zmaganie potrzeba modlitwy postu i jałmużny.

ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE