STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA… ROZWAŻANIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, ROK C

Dobra Nowina: Miłość mi wszystko wyjaśniła… Rozważanie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Chrystus przychodzi dziś do Apostołów zamkniętych w Wieczerniku i tchnąc w nich przekazuje im… życie. To ten sam gest jaki widzimy w chwili stworzenia człowieka w Księdze Rodzaju. To takie samo tchnienie, jakie ożywia martwe kości, którymi wypełniona jest dolina i nad którymi ma prorokować Ezechiel. I tak też się dzieje.

Tym tchnieniem Chrystus ożywia martwe dusze Apostołów zalęknionych i nierozumiejących jeszcze, co się niedawno wydarzyło. Ale nie tylko ich dusze zostają ożywione. Oni otrzymują także moc ożywiania martwych dusz innych ludzi. To wtedy rodzi się sakrament pokuty i pojednania, który jest właśnie tym przywracaniem życia umarłym na skutek grzechu duszom ludzkim. A to dzieje się mocą Ducha Świętego.

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska

ZOBACZ TAKŻE