STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: MOST I KLUCZ. ROZWAŻANIE NA WIELKI PIĄTEK, ROK C

Dobra Nowina: Most i klucz. Rozważanie na Wielki Piątek, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

W Wielki Piątek milczenie przemawia bardziej niż słowa. Stawiamy krzyż w centralnym miejscu i chcemy go adorować, jak śpiewamy w jednej z wielkopostnych pieśni: „Krzyż Twój całuje, przed krzyżem uklękam bo na tym krzyżu Boga mego widzę”. Pełni zadumy popatrzymy na ten znak naszego zbawienia z dwóch perspektyw.

Dziś, gdy podejdziesz do krzyża, adorując Jezusa podziękuj Mu za swój krzyż. Nawet ten za ciężki. Oddaj mu to, co trudne, niemożliwe, swój niepokój ból lęk, i wstań umocniony do podejmowania wszystkich zadań, które On ci powierza. Jesteś Mu potrzebny. A krzyż jest potrzebny Tobie, jak most, aby się przedostać na drugą stronę i jak klucz, który otwiera perspektywę nieba.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska