STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: MOTYWACJA MIŁOŚCI. ROZWAŻANIE NA WIELKANOC, ROK C

Dobra Nowina: Motywacja miłości. Rozważanie na Wielkanoc, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Człowiek dla osoby kochanej jest w stanie zrobić naprawdę wiele. Wstać w środku nocy, aby ją przywieźć z lotniska, wydać sporo pieniędzy na prezent, zmienić swoje plany, aby się spotkać.

Nie dziwi zatem fakt, że Maria Magdalena, która wiele Jezusowi zawdzięczała, wstaje wcześnie rano i idzie do grobu Jezusa. Prowadzi ją miłość. Widok odsuniętego kamienia musiał już wiele mówić. Udaje się do uczniów, aby oni pomogli rozwikłać tajemnicze zniknięcie ciała. Piotr i Jan postanawiają wszystko to sprawdzić. Ich do grobu nie prowadzi miłość, ale niepewność, strach i lęk.

Co Cię jeszcze powstrzymuje, abyś uwierzył, abyś pokochał, abyś wlał w serce nadzieję, że jeżeli mamy takiego Boga, to nic nam nie zagraża, bo trudności przyjdą, ba, już są, ale czy w tym ostatecznym rozrachunku nie chodzi o zbawienie?

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE