STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: NA TWOJE SŁOWO. ROZWAŻANIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Na Twoje słowo. Rozważanie na V Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus! Może mieliśmy taką sytuację w życiu, że spełniliśmy czyjąś prośbę tylko dla świętego spokoju. Sprawa wydawała nam się niepotrzebna, niewiele znacząca, niemożliwa. Jednak, gdy podjęliśmy się jej wypełnienia to zobaczyliśmy w tym sens, albo radość drugiej osoby z tego działania.

Podobny dylemat przeżył  św. Piotr. Będąc rybakiem wiedział, ile kosztuje wypłynięcie i zarzucenie sieci na połów. Wiedział także, że skoro w nocy nic nie złowili to po ludzku tym bardziej nie uda się to w ciągu dnia. Był przy tym zmęczony, bo po nieprzespanej nocy, musiał jeszcze wyczyścić i wysuszyć sieci, aby przygotować się do kolejnego połowu.

Jest taki piękny kanon, który powstał na podstawie tej Ewangelii: „Nie bój się wypłyń na głębie, jest przy tobie Chrystus”. Dziś zatem chcemy się zastanowić, co dla mnie będzie taką głębią?

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE