STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: NALEŻEĆ DO BOGA. ROZWAŻANIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Należeć do Boga. Rozważanie na XXVI Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Osoby lubiące czytać należą do klubu sympatyków książki, uprawiające sport do właściwej sekcji w różnych klubach, pasjonaci gór do klubów turystycznych, wolontariusze do szkolnych kół Caritas, czy wreszcie dbający o rozwój wiary do Oazy, Grupy Apostolskiej czy KSM.

Przez przyjęty sakrament Chrztu św. należymy do Chrystusa. Oczywiście różnie tę przynależność odbieramy. Różnie ją też akcentujemy, ale prawdą jest, że będąc chrześcijaninem, powinienem pamiętać, do czego mnie to obliguje i jak wielką godność z tego tytułu posiadam.

Inaczej swoją wiarę wyznaje dziecko, inaczej dorosły. Inne wymagania stawia się przed małżonkami, a jeszcze inne przez kapłanami czy zakonnikami. Ważne jest jedno – aby każdy chciał budować tę relacje z miłością i odpowiedzialnością za innych.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE