STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: NIE WIECIE, O CO PROSICIE. ROZWAŻANIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Nie wiecie, o co prosicie. Rozważanie na XXIX Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Oceniając rzeczywistość, która nas otacza, często nam się wydaje, że gdybyśmy mieli inne możliwości, więcej pieniędzy, czasu, zdrowia, sił, moglibyśmy lepiej i szybciej osiągać wyznaczone w życiu cele. Okazuje się jednak, że nie zawsze nasz plan jest właściwy, a to, że w danym momencie czegoś nam brakuje, okazuje się dla nas błogosławieństwem, bo moglibyśmy niewłaściwie to wykorzystać.

Jan i Jakub, synowie Zebedeusza, zwracają się do swego Mistrza z konkretną prośbą, a nawet z żądaniem: „Daj nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej a drugi po lewej Twej stronie”. Mają własną wizję swojego szczęścia. Niby nie chcą źle, bo przecież proszą o bycie blisko Jezusa, ale zdobycie tych miejsc łączyło się z wywyższeniem nad innymi.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska