STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – NOWE ZADANIE. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI, ROK A

Dobra Nowina – Nowe zadanie. Rozważanie na uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Gdy Maryja przyniosła nowonarodzonego Jezusa, aby Go przedstawić Panu, usłyszała z ust starca Symeona: „Twoją duszę przeniknie miecz boleści”. Radość macierzyństwa od początku była przeniknięta troską i obawą o życie i przyszłość Syna. Aby wszystkiemu podołać, przyjęła postawę słuchania i rozważania w sercu, tego, co odnosiło się do niej i do jej dziecka. Dziś stajemy pod krzyżem naszego Zbawiciela. Śmierć jest zawsze pewnego rodzaju podsumowaniem. Jej zadanie z chwilą śmierci Jezusa dobiegnie końca. Jezus wyznacza swojej Matce nowe zadanie: pozostanie Matką wszystkich wierzących. Będzie odtąd Matką Kościoła.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska