STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: OCZEKIWANIE NA PRZYJŚCIE PANA. ROZWAŻANIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Oczekiwanie na przyjście Pana. Rozważanie na XXXIII Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Każdego dnia mamy do czynienia z różnego rodzaju znakami. Za kierownicą towarzyszą nam znaki drogowe, na zakupach szukamy logo naszej ulubionej marki, samochody rozpoznajemy po charakterystycznych dla firmy znaczkach, a podczas spotkania ze znajomymi pewne gesty i znaki mogą zastąpić wypowiadane słowa.

Trzynasty rozdział Ewangelii św. Marka, którego fragment dziś słyszymy, jest zapowiedzią przyszłości. Jezus zapowiada zburzenie Jerozolimskiej Świątyni, przestrzega przed fałszywymi prorokami i uświadamia swoich uczniów że będą prześladowani. Mówi także o swoim powtórnym przyjściu, czyli Paruzji.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska