STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: OCZEKUJĄC PRZYJŚCIA. ROZWAŻANIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU, ROK C

Dobra Nowina: Oczekując przyjścia. Rozważanie na II Niedzielę Adwentu, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Gdy, po wielu latach, droga, którą jeździmy każdego dnia zostanie naprawiona, otrzyma nową nawierzchnię, od razu komfort naszego podróżowania się zwiększa. Jeszcze mocniej można to odczuć wtedy, gdy wcześniej były duże dziury, a po deszczu błoto. Podróżując po kraju co raz widzimy nowe odcinki drogi, które pozwalają ominąć korki, tworzące się w miastach i skrócić czas naszego podróżowania.

Ewangelia przenosi nas w miejsce, gdzie podróżowanie łączyło się z wielkim trudem i gdzie czas liczono całkiem inaczej. Św. Łukasz podaje nam zarys historyczny wystąpienia Jana Chrzciciela. Bierze pod uwagę trzy czynniki: rządy Rzymian, rządy Żydów i rządy w świątyni. Bardzo dokładnie rysuje tło wydarzeń, które rozpoczynają najważniejszy moment w historii zbawienia.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska