STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: ODSZUKAĆ I ZBAWIĆ. ROZWAŻANIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO, ROK B

Dobra Nowina: Odszukać i zbawić. Rozważanie na XXXI Niedzielę Zwykłą – Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

W Kościele, jako wspólnocie ludzi ochrzczonych mamy cały wachlarz osób, od tych pobożnych po niewierzących, od rozmodlonych po złorzeczących Bogu, od zaangażowanych po tych, którzy jeszcze nie odnaleźli w nim swojego miejsca. Dziś w wielu parafiach przeżywamy dzień poświęcenia kościoła, czyli przeznaczenia budynku, który wzniósł człowiek na całkowitą wyłączność Bogu.

Dzisiejszy bohater, po ludzku ma wszystko, a jednak odczuwa jakiś brak, niepokój, bo gdy usłyszał o Jezusie, robi wszystko, aby go zobaczyć. Podejmuje pewien wysiłek, ale i tak inicjatywa jest po stronie Jezusa. To On wie, gdzie podejść, gdzie spojrzeć, zwraca się do celnika po imieniu i wychodzi z konkretną propozycją.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska