STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: OJCIEC DAJE WIĘCEJ… ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA, ROK C

Dobra Nowina: Ojciec daje więcej… Rozważanie na uroczystość Bożego Ciała, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Słyszymy dziś w Ewangelii opis cudownego rozmnożenia chleba. Cała akcja dzieje się gdzieś na pustkowiu w okolicach Betsaidy. Uczniowie wracają do Chrystusa z wyprawy misyjnej i Jezus bierze ich na osobne miejsce. Chce być z nimi sam na sam.

Niestety nie jest im dane cieszyć się odosobnieniem. Idą za nimi rzesze ludzi, by słuchać Jego nauk o Królestwie Bożym, a także szukać uzdrowienia. I tu dostają, czego szukają – Jezus ich uzdrawia i poucza. Ale na tym się nie kończy! Chrystus daje bowiem więcej niż to, po co przyszli – karmi ich cudownie rozmnożonym chlebem.

ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska