STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: OPRZEĆ SIĘ NA BOGU. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY, ROK B

Dobra Nowina: Oprzeć się na Bogu. Rozważanie na Uroczystość Świętej Rodziny, rok B

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Artura Czepiela, archidiecezjalnego duszpasterza służby liturgicznej oraz ks. Mieszka Ćwiertnię, pracownika Archiwum Kurii Metropolitalnej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Ewangelia Niedzieli Świętej Rodziny przenosi nas do wydarzenia, które miało miejsce 40 dni po narodzeniu Jezusa. W tym dniu rodzice przynieśli Dzieciątko do świątyni, by ofiarować je Bogu. Czynili to nie tylko po to, by wypełnić przepis prawa. Ale Maryi i Józefowi zależało na tym, by oprzeć swoje życie i życie maleńkiego Jezusa na Bogu i wierze w Niego.

W Niedzielę Świętej Rodziny warto zadać sobie pytanie: na czym opiera życie moje rodzina? Czy jej fundamentem rzeczywiście jest Bóg i wiara w Niego? Czy w mojej rodzinie pamiętamy o wspólnej modlitwie, chociaż raz w tym tygodniu? Czy dbamy o wspólnie przeżywaną niedzielną Eucharystię? Czy rozmawiamy w domu o Bogu i wierze w niego?

Tę Ewangelię czytamy w ostatnim dniu roku kalendarzowego. Warto wiec w jej świetle zadać sobie pytanie o to: jaki ten rok był? Czy dbałem by Bóg i wiara były fundamentem mego życia? Czy w tym roku więź z Bogiem pogłębiłem czy ją umniejszyłem? Warto zmierzyć się z tymi pytaniami, by nadchodzący, nowy rok wykorzystać dla pogłębienia swej wiary w Boga oraz więzi z nim.

Playlista na Boże Narodzenie 2023 tutaj.

Ks. Artur Czepiel | Archidiecezja Krakowska