STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: OSOBISTE BURZE. ROZWAŻANIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Osobiste burze. Rozważanie na XII Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Tak jak zmienia się pogoda i z tej słonecznej może szybko przerodzić się w burzę, podobnie zmienia się nasze życie. Niestety obok tych pogodnych i radosnych dni pojawiają się trudne burzliwe dyskusje w rodzinie, w pracy, a czasami z przypadkowo napotkanymi ludźmi. Jak je przeżyć i wykorzystać ku dobremu? O to chcemy zapytać dziś Jezusa.

Apostołowie, dopóki mieli nad wszystkim kontrolę, nie zwracali uwagi na Jezusa, ale, gdy pojawiła się burza i wzburzone fale zaczęły zatapiać łódkę, w swojej bezradności udali się do Mistrza po pomoc.

„Milcz, ucisz się” te słowa Pana wystarczyły, aby odmienić los wszystkich w łodzi. Wszystko wraca do normy. Mamy stan sprzed burzy, ale czy na pewno?

ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

 

ZOBACZ TAKŻE