STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – OSTATNI NAKAZ. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, ROK B

Dobra Nowina – Ostatni nakaz. Rozważanie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Trening w danej dyscyplinie sportowej czy udział w próbach przed konkretnym wydarzeniem, pomagają właściwie je przeżyć,  zrealizować powierzone obowiązki. Często, jeszcze przed samym działaniem, czy to będzie wyjście na boisko, parkiet, czy scenę, trener, instruktor czy reżyser ma słowo przypomnienia i pokrzepienia.

Tego samego doświadczamy w dzisiejszej uroczystości Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Chrystus przed pójściem do Ojca mobilizuje swoich Apostołów i przypomina najważniejsze zadanie: „Idźcie i głoście”.

Chrystus wstępuje do nieba, aby już na zawsze być blisko Boga Ojca i każdego z nas. Już nie ogranicza Go czas oraz przestrzeń. Wdzięczni za Jego towarzyszenie, podejmujmy dzieło ewangelizacji swoim słowem, swoim działaniem i świadectwem życia.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

 

ZOBACZ TAKŻE