STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: OSTATNIE LEKCJE. ROZWAŻANIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, ROK C

Dobra Nowina: Ostatnie lekcje. Rozważanie na Niedzielę Palmową, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Z palmami w rękach słuchamy dziś opisu Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dostrzegamy w nim walkę dobra ze złem, która dokonuje się, gdy człowiek rozpoczyna walkę z Bogiem. Pewnie zastanawia nas, co się wydarzyło od chwili uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, że ludzie z radosnego „Hosanna”, zmienili okrzyk na „ukrzyżuj Go”. Opinia ludzka, jak mogliśmy zobaczyć w ostatnich miesiącach, jest sterowana, kiedyś przez osoby wpływowe, patrz: Arcykapłani, dziś przez media. Pomimo tej trudnej sytuacji Jezus wykorzystuje każde spotkanie na głoszenie swojego orędzia zbawienia.

Ostatnie chwile Jezus poświęca na mocną katechezę o zaszczytach, modlitwie, prawdzie, spokoju za cenę śmierci, żalu za grzechy, miłosierdzia i przebaczenia. Lekcje, z których zadanie domowe ciągle musimy na nowo odrabiać.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska