STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: OWCA JEZUSA. ROZWAŻANIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, ROK C

Dobra Nowina: Owca Jezusa. Rozważanie na IV Niedzielę Wielkanocną, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Jezus posługuje się dziś jednym z ulubionych swoich obrazów, porównań. Nazywa tych, którzy go słuchają swoimi owcami. To porównanie, choć zaczerpnięte z kultury pasterskiej i odległe czasowo o dwa tysiące lat, nie jest jednak nam obce. Myślę, że każdy z nas spotkał, widział w swym życiu owcę i zna rolę, jaką pasterz dla niej pełni. Wiele wniosków można by z tego porównania wyciągnąć i zaaplikować do swego życia.

Jezus kładzie jednak dziś nacisk na jeden bardzo ważny wniosek: owce, które należą do Niego są bezpieczne! Nie braknie im pokarmu, ani nic nie zagrozi ich egzystencji. „Nie zginą one na wieki”.  To bardzo dobra nowina, ale dla tych, którym zależy na życiu wiecznym, a nie tylko na doczesności, na tu i teraz. Bo Jezus jest gwarantem życia wiecznego. Doczesnego nie gwarantuje! Co więcej, w tym doczesnym obiecuje dla swoich owiec krzyż!

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska