STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – PIERWSI ŚWIADKOWIE. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, ROK B

Dobra Nowina – Pierwsi świadkowie. Rozważanie na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Czasami słyszymy lub czytamy komunikat, że policja poszukuje świadków wydarzenia, aby na podstawie ich zeznań ustalić, co tak naprawdę się stało. Jeżeli dany fakt potwierdza wiele osób, można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że ich zeznania są prawdziwe.

Pomimo odsuniętego kamienia, pustego grobu, płócien i chusty wiara w Zmartwychwstanie nie dokonywała się od razu. Był to proces, dla każdego przebiegający w innym tempie. Co innego przeżywała Maria Magdalena, co innego Jan, a jeszcze co innego Piotr. Ostatecznym potwierdzeniem będzie jednak osobiste spotkanie z Jezusem.

Ważne, że stali się świadkami tego największego z cudów Jezusa, a swoje doświadczenie wiary i osobistej relacji ze Zmartwychwstałym przekazali kolejnym ludziom dobrej woli. I przekaz ten trwa nadal, co jest najlepszym dowodem na prawdziwość tych wydarzeń. Chrystus Zmartwychwstał Prawdziwie  – Alleluja!

 

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE