STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: PODRĘCZNIK PEDAGOGIKI. ROZWAŻANIE NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Podręcznik pedagogiki. Rozważanie na VIII Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Ślepi przywódcy narodów, którzy w nieodpowiedzialny sposób nimi kierują byli, są i będą. Każda epoka ma swoich ślepych przewodników. Zresztą, co tu dużo mówić, wystarczy w tych dniach posłuchać mediów i wypowiedzi przywódców różnych krajów…

A skąd ta ślepota u takowych się bierze? Ano z jednej przyczyny. I tu jako odpowiedź pojawia się druga sentencja: „uczeń nie jest nad mistrza”. Dlaczego jesteśmy ślepi? Ponieważ nie chcemy uznać, że jeszcze ciągle jesteśmy uczniami, uczniami Jezusa! Co więcej, wielu z nas jest w jeszcze gorszej sytuacji! Nie dość, że wydaje nam się, że już jesteśmy najmądrzejsi, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, że jesteśmy tak wspaniali, że idealnie nadajemy się na przewodników i nauczycieli innych, to jeszcze wielu z nas w ogóle nie chce być uczniem najlepszego mistrza – Jezusa. Wydaje nam się, że nie potrzebujemy już nauczyciela! Świat sądzi, że Ewangelia, jej nauka, jej Słowo to nieaktualny bełkot! Wielu sądzi, że nauka, postęp, innowacyjność, super technologie, Internet, rozwój medycyny, że to wszystko stworzyło jakiś „nowy świat”, w którym Ewangelia już dawno nie działa i trzeba ją zamknąć w skansenie. To jest przejaw wielkiej pychy, a de facto głupoty. Tylko głupiec uważa się za takiego, co to wszystko wie najlepiej i który rozwiązał już wszystkie problemy ludzkości.

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska