STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – POTENCJAŁ DUCHOWY. ROZWAŻANIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina – Potencjał duchowy. Rozważanie na XI Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Gdy patrzymy na życie innych osób, możemy dostrzec tych, którzy mają potencjał na dobrego męża, żonę, dyrektora lub pracownika, osiągnięcia sportowe czy naukowe. Czasami jednak ten potencjał jest gaszony przez niesprzyjające środowisko czy inne zajęcia, którym trzeba się poddać.

Jezus tłumaczy swoim uczniom prawdy dotyczące królestwa Bożego. W pierwszej przypowieści może zadziwiać wzrost, który się dokonuje, gdy wszystkie warunki zostają dopełnione.

Druga przypowieść ukazuje potencjał wzrostu. Z małego ziarna wyrasta drzewo, w którym gnieżdżą się ptaki powietrzne. Taka jest właśnie moc sakramentów. Drobny znak daje olbrzymią łaskę, która pozwala uwolnić duchowy potencjał i pomaga właściwie się rozwijać.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

 

ZOBACZ TAKŻE