STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: POWSZECHNOŚĆ ZBAWIENIA. ROZWAŻANIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Powszechność zbawienia. Rozważanie na XXI Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Dzisiejsze Słowo Boże skupia się wokół tematu zbawienia, które jest dostępne dla każdego człowieka. W pierwszym czytaniu słyszymy: „przyjadę, by zebrać wszystkie narody”, a refren psalmu zachęca: „całemu światu głoście Ewangelię”.

Jezus zwraca dziś uwagę na kwestię relacji z Bogiem. Co innego jest poznać Pana, nauczać o Nim, nawet przebywać w Jego obecności, a co innego żyć według Jego wskazówek, przyjąć Jego Łaskę i rozwijać bezinteresowną miłość do Boga i bliźniego.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska