STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: PRAWDA. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, ROK C

Dobra Nowina: Prawda. Rozważanie na uroczystość Najświętszej Trójcy, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Dzisiejszy fragment Ewangelii jest częścią mowy pożegnalnej Jezusa z Wieczernika. Apostołowie wiedzą, że jest to ważne spotkanie, dostali sporą dawkę informacji i, jak to czasami bywa, pewnie w ich głowach zamiast się coraz bardziej rozjaśniać, zaczyna się pojawiać coraz więcej niejasności i niepewności. Pewnie dlatego Jezus, chcąc ich uspokoić i właściwie poprowadzić, obiecując Ducha Świętego, zapewnia, że On doprowadzi ich do całej Prawdy.

To jednak nie dokonuje się w sposób magiczny. Duch Święty może doprowadzić do prawdy, ale człowiek musi tej prawdy szukać, musi wyrazić gotowość, aby w prawdzie żyć, a przede wszystkim nie może się prawdy obawiać. Dlatego dziś warto zatrzymać się nie tylko nad słowem „prawda”, ale i nad jej znaczeniem dla katolika i w ogóle człowieka XXI w.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska