STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #DOBRA NOWINA – PRZEŚLADOWANIE. ROZWAŻANIE NA ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, ROK B

#Dobra Nowina – Prześladowanie. Rozważanie na Święto św. Szczepana, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Pierwsze wieki chrześcijaństwa były naznaczone prześladowaniem wiernych. Ich oddanie Bogu zadziwiało cesarzy, którzy marzyli, aby mieć tak oddanych poddanych.

Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią. Szacuje się, że prześladowań w różnych formach doświadczają chrześcijanie w 50 krajach świata, a około 260 milionów wyznawców Chrystusa jest narażonych na szczególnie dotkliwe represje.

Przeżywamy dziś święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Odznacza się głęboką wiarą. Nie boi się mówić o tym, co widział i w co wierzy, a przy śmierci przebacza swoim prześladowcom.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska