STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: „PRZEZ TRUDY DO GWIAZD”. ROZWAŻANIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: „Przez trudy do gwiazd”. Rozważanie na IV Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus

Dzisiejsza Ewangelia to nowa odsłona drogi do Królestwa Niebieskiego. Dla Narodu Wybranego ważne było przestrzeganie przykazań, które otrzymał Mojżesz na Górze Synaj. Teraz Jezus wychodzi na górę i otoczony przez uczniów przekazuje drogowskazy – błogosławieństwa.

Wracajmy często do drogi błogosławieństw. Niech podążanie różnymi jej etapami nigdy nie będzie odczytywane jako brak, niedogodność, beznadziejna trudność, ale jako stan oczyszczenia intencji i działania. W myśl łacińskiego przysłowia: „Per aspera ad astra” – „Przez trudy do gwiazd”.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska