STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: PRZYJMIJ JEZUSA. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA, ROK B

Dobra Nowina: Przyjmij Jezusa. Rozważanie na Uroczystość Bożego Narodzenia, rok B

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Artura Czepiela, archidiecezjalnego duszpasterza służby liturgicznej oraz ks. Mieszka Ćwiertnię, pracownika Archiwum Kurii Metropolitalnej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego w Mszy św. celebrowanej w ciągu dnia czytamy fragment Ewangelii świętego Jana rozdział 1, wersety 1 – 18.  Zatrzymamy się nad jednym zdaniem z tego tekstu: Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Chodzi oczywiście o Chrystusa – Słowo Wcielone, które zamieszkało miedzy nami. Gdy Chrystus rodził się w Betlejem nie witały go tłumy. Mimo tylu proroctw i znaków zapowiadających czas Jego narodzenia, przy betlejemskim żłobku pojawili się tylko prości pasterze. Tak wielu ludzi przegapiło czas przyjścia Pana.

Jest to ważna przestroga dla nas. By w Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie rozminąć się z Jezusem. By choinka, prezenty, zastawiony stół , które są ważne i potrzebne nie zasłoniły nam  Chrystusa. On przychodzi najpierw w tajemnicy Mszy Świętej, gdy rodzi się na ołtarzu. Przychodząc na świąteczną Eucharystię, jesteśmy jak betlejemscy pasterze. Wyznajemy, że Jezus jest naszym Panem i Zbawicielem.

Ale Jezus przychodzi także w drugim człowieku, tym, który jest obok nas, a dla którego w pędzie codzienności tak często brakuje czasu. W święta czasu jest więcej. Warto go poświęcić dla tych, których kochamy.

Jezus w tajemnicy tych świąt znów przychodzi do nas. Umiejmy go przyjąć!

Playlista na Boże Narodzenie 2023 tutaj.

Ks. Artur Czepiel | Archidiecezja Krakowska