STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: PUSTKA I WYPEŁNIENIE. ROZWAŻANIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU, ROK A

Dobra Nowina: Pustka i wypełnienie. Rozważanie na II Niedzielę Adwentu, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Bohater dzisiejszej Ewangelii głosi orędzie nawrócenia na pustyni. Dlaczego wybiera pustynię? Bo tam człowiek może na chwilę uwolnić się od zgiełku codzienności. To miejsce sprzyja także dostrzeżeniu prawdziwych potrzeb człowieka. Pustynia stwarza warunki skupienia, wyciszenia, niczym nie zmąconego spokoju.

Do nas wszystkich, chcących wyjść na pustynie i doświadczających pustki Jan kieruję Ewangeliczne Orędzie: „Nawracajcie się”. „Przygotujcie drogę Panu”. „Wydajcie godny owoc nawrócenia”.

Dla nas wyjściem na pustynię jest przyjście do świątyni. Tam możemy na chwilę uwolnić się od zgiełku codzienności, dostrzec co tak naprawdę w życiu się liczy.

ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE