STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: PUSTYNNY TYGIEL. ROZWAŻANIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, ROK C

Dobra Nowina: Pustynny tygiel. Rozważanie na I Niedzielę Wielkiego Postu, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Dlaczego to wydarzenie z pustyni jest dla nas ciągle takie ważne? Oczywiście z tego powodu, byśmy wiedzieli, jak działa szatan posługując się pokusami, by nas nakłonić do grzechu. Znając mechanizm pokusy łatwiej ją pokonać, ale nie tylko dlatego…

Często słyszymy zdanie, że Jezus jest naszym bratem, że nas świetnie rozumie, że zna wszystkie nasze bóle i przeżył wszystko, co my przeżywamy, więc potrafi wczuć się w naszą sytuację. Autor Listu do Hebrajczyków, mówi że Jezus był takim samym człowiekiem jak każdy z nas, był do nas podobny we wszystkim oprócz grzechu. Może On współczuć naszym słabościom, bo był doświadczany tak jak my. Jest to oczywiście piękna okrągła prawda, którą łatwo się głosi, a trudniej przyjmuje za swoją. Trochę tak, jak rozmowa o chlebie sytego z głodnym albo cierpieniu zdrowego z chorym. Dzisiejsza Ewangelia jest jednak potwierdzeniem tej prawdy, że Jezus był do nas podobny we wszystkim i to nie tylko w teorii. On także doświadczył pokus jak każdy z nas!

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska