STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: REAKCJA NA ZNAKI. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, ROK A

Dobra Nowina: Reakcja na znaki. Rozważanie na uroczystość Objawienia Pańskiego, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

W życiu mamy do czynienia z różnym rodzajem znaków. Te najbardziej znane to znaki drogowe, które ostrzegają, nakazują lub zakazują, a także informują. Kto chodzi po górach, korzysta z oznaczenia szlaków. Są wreszcie pewne wydarzenia i sytuacje, które pomagają nam lepiej zaplanować przyszłość.

Dziś przeżywając uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominamy ukazanie wielkości Boga wobec wszystkich narodów. Prowadzi do swojego Syna za pomocą znaku mędrców ze Wschodu, bo niestety ci, którzy pierwsi powinni dostrzec i zainteresować się znakiem, w ogóle nie zawracali sobie tym głowy.

Bóg dał widoczny znak dla wszystkich, ale tylko nieliczni potrafili go zobaczyć i pójść za jego wskazaniem.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska