STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: REWOLUCJA MIŁOŚCI. ROZWAŻANIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Rewolucja miłości. Rozważanie na VII Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Żyjemy w czasach, w których dokonał się niesamowity rozwój techniczny. Jezus w dzisiejszej Ewangelii też chce dokonać olbrzymiego postępu w wierze swoich uczniów. Można powiedzieć, że w Ewangelii św. Łukasza Jezus od samego początku wybrania Dwunastu przekazuje im wymagania, których jeszcze nikt wcześniej nie próbował wprowadzić.

Dokonuje się „rewolucja miłości”. Słowa Mistrza wymagają od każdego słuchacza zaufania i wejścia na wyższy poziom życia ludzkiego, życia wiary. Uczniowie Jezusa wyrośli w tradycji prawa odwetu: „Oko za oko, ząb za ząb”. Mistrz chce ich przenieść o dwa poziomy w górę. Nie tylko brak zemsty, szukania bezdusznej sprawiedliwości, ale i odrzucenie wszelkiego złorzeczenia czy przekleństwa względem tych, który nam zawinili.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska