STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: RODZINA BOGIEM SILNA. ROZWAŻANIE NA ŚWIĘTO ŚW. RODZINY, ROK C

Dobra Nowina: Rodzina Bogiem silna. Rozważanie na Święto św. Rodziny, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Atak na rodzinę i walka o rodzinę. Od dłuższego czasu możemy obserwować mocne uderzenia w rodzinę. Zatracenie autorytetu rodziców, wychowawców i nauczycieli, bezstresowe wychowanie albo lepiej czasami powiedzieć „chowanie”, wmawianie dzieciom, że wszystko im się należy, dążenie do dobrobytu – to tylko wierzchołek góry lodowej w tym permanentnym ataku. Z drugiej strony walka o rodzinę z zasadami, o rodzinę z głęboką wiarą, o rodzinę z tradycjami, którą po prostu buduje miłość.

Przeżywamy dziś Niedzielę św. Rodziny. Pragniemy w tym szczególnym dniu oktawy Bożego Narodzenia modlić się, aby wszystkie rodziny były Bogiem silne a wpatrując się w Jezusa Maryję i Józefa, chcemy zobaczyć, co jest kluczowe także dziś dla każdej polskiej rodziny.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska