STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: W BLASKU OGNISKA. ROZWAŻANIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: W blasku ogniska. Rozważanie na XXIX Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

W dzisiejszą niedzielę w naszej archidiecezji słuchamy 21. rozdziału Ewangelii wg św. Jana. To ten słynny fragment, w którym Jezus trzykrotnie stawia Piotrowi pytanie; „Czy miłujesz mnie?” Nie tylko to trzykrotne pytanie, ale i sceneria ma poniekąd przypomnieć Piotrowi Jego potrójne zaparcie z Wielkiego Piątku. I wtedy, i dziś scenerię tę tworzy blask ogniska – blask prawdy. Wtedy Piotr grzał się przy nim, dziś przy tym ognisku siedzi Jezus i czeka na niego z rybą i chlebem.

Niewątpliwie ten fragment ma nam przypomnieć osobę niezwykłego rybaka przełomów tysiącleci, następcę św. Piotra  –  dziś już świętego papieża Jana Pawła II. Ale myślę, że tak naprawdę to ten fragment przypomina nam, że każdy z nas musi w swym życiu przejść tę samą drogę, którą przeszedł Piotr.

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska