STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – SPOTKANIE ZE ZMARTWYCHWSTAŁYM. ROZWAŻANIE NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, ROK B

Dobra Nowina – Spotkanie ze Zmartwychwstałym. Rozważanie na Poniedziałek Wielkanocny, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

W dzisiejszej Ewangelii mamy dwie grupy osób, które spotkały się ze zmartwychwstałym Chrystusem. Pierwsza to żołnierze, którzy pełnili wartę przy grobie. Druga – niewiasty, które przyszły skoro świt, aby obejrzeć grób.

Strażnicy dają sobą sterować i łatwo podporządkowują się innym. Przecież czuli trzęsienie ziemi, widzieli anioła odsuwającego kamień i wreszcie Jezusa Zmartwychwstałego. Mimo to, tak mocne dowody nie pobudziły ich wiary.

Inaczej zachowują się kobiety. One są posłuszne, najpierw aniołowi, który wysyła je do Apostołów, a później Jezusowi, który ponawia tę prośbę. Ich otwarte serce sprawi, że staną się przekazicielami Dobrej Nowiny, prawdy o tym, że wszystko się wypełniło.

A co z tego wynika dla nas? Warto otworzyć serce, szukać i żyć w prawdzie, bo tylko wtedy można odkryć prawdziwą radość i nadzieje płynącą ze Zmartwychwstania.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska