STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – SPOTKANIE ZE ZMARTWYCHWSTAŁYM. ROZWAŻANIE NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, ROK B

Dobra Nowina – Spotkanie ze Zmartwychwstałym. Rozważanie na Poniedziałek Wielkanocny, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!W dzisiejszej Ewangelii mamy dwie grupy osób, które spotkały się ze zmartwychwstałym Chrystusem. Pierwsza to żołnierze, którzy pełnili wartę przy grobie. Druga – niewiasty, które przyszły skoro świt, aby obejrzeć grób.

Strażnicy dają sobą sterować i łatwo podporządkowują się innym. Przecież czuli trzęsienie ziemi, widzieli anioła odsuwającego kamień i wreszcie Jezusa Zmartwychwstałego. Mimo to, tak mocne dowody nie pobudziły ich wiary.

Inaczej zachowują się kobiety. One są posłuszne, najpierw aniołowi, który wysyła je do Apostołów, a później Jezusowi, który ponawia tę prośbę. Ich otwarte serce sprawi, że staną się przekazicielami Dobrej Nowiny, prawdy o tym, że wszystko się wypełniło.

A co z tego wynika dla nas? Warto otworzyć serce, szukać i żyć w prawdzie, bo tylko wtedy można odkryć prawdziwą radość i nadzieje płynącą ze Zmartwychwstania.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

 

ZOBACZ TAKŻE