STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: ŚWIADECTWO WIARY. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, ROK C

Dobra Nowina: Świadectwo wiary. Rozważanie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

W mowie potocznej możemy usłyszeć, że ktoś jest wniebowzięty. Takie stwierdzenie pojawia się, gdy odczuwamy olbrzymią radość, przeżywamy niecodzienne doznania, jesteśmy zachwyceni cudownym krajobrazem lub kosztujemy pysznych potraw.

W swojej krótkiej mowie Jezus zwraca uwagę na trzy sprawy: przypomina im, że On idzie do Ojca, a my wszyscy, pozostający pielgrzymami w drodze do nieba, mamy być świadkami. Aby to świadectwo było możliwe, potrzebna była moc z wysoka, którą obiecuje Jezus swoim uczniom. Do pełnego świadectwa potrzebna jest jeszcze dojrzałość wiary.

Oczekując na Zesłanie Ducha Świętego, trwajmy na modlitwie oraz dawajmy czytelne i odważne świadectwo naszej wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska