STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: ŚWIĄTECZNA UCZTA. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, ROK B

Dobra Nowina: Świąteczna uczta. Rozważanie na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!W naszej tradycji ważne miejsce zajmuje spożywanie posiłków. Przy okazji ślubu, chrztu lub komunii zapraszamy gości do stołu, aby wraz z nimi świętować przyjęte sakramenty. Ważną rolę w rodzinie spełnia też niedzielny obiad, podczas którego można spokojnie porozmawiać i dowiedzieć się, co dzieje się w życiu naszych bliskich.

W każdą niedzielę jesteśmy w sposób szczególny zaproszeni do ucztowania z Jezusem podczas świątecznej Eucharystii. Gromadzimy się najpierw przy stole Słowa Bożego, przy którym przemawia do nas sam Bóg, aby później uczestniczyć w cudzie konsekracji i karmić się prawdziwym Ciałem i prawdziwą Krwią Chrystusa.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE